Loading

Yüz Germe

Yüz Germe Estetiği Nedir?

Yüz gençleştirmede kollajen, glikolik asit, yüz germe, boyun germe gibi işlemler vardır. Bu işlemler kişinin ihtiyacına göre yapılmaktadır. Örneğin Kollajen dolgu maddesi dudak bölgesine, iki kaş arasına, alın bölgesindeki kırışıklıklara uygulanabilir. Glikolik asit ise yüzde bulunan ince kırışıklık, aşırı yağlanma, lekeler ve sivilce problemi olan kişilere uygulanır. Seans sayısı kişinin ihtiyacına göre 10’a kadar çıkabilir. Kalın kırışıklıklarla sarkmalar içinse operasyon gereklidir.
Yüz Germe Operasyonları Nasıl Yapılır?
Yüz germe ameliyatı yüz ve boyun derisindeki sarkmaları ortadan kaldırmak amacıyla yapılır.  Ayrıca ameliyatın yanısıra dolgu maddesi enjeksiyonu ile ince kırışıklıklar da giderilebilir. Ameliyat ortalama 2.5 saat sürmektedir. Ameliyat sonrası aynı gün eve çıkılabilir. Dikişler bir haftada alınır. Yüzdeki kırışıklıklarla sarkmalar için yüz ve boyun germe estetiği yapıldığında izler kulağın arkasında kalır. Operasyon sonrası tam iyileşme yaklaşık on gün sürer.


Yüz Germe Estetiğinin Amacı Nedir?


Yüz germe operasyonu yapılırken amaç yüzün daha genç ve sağlıklı görünmesidir. Ameliyat sonrasında görülen olumlu etki ise kişinin kendini beğenmesi ve kendine olan güvenin artmasıdır.


Yüz Germe Operasyonu Sonrasında Neler Yapılır?


Ameliyat öncesinde hasta sigara kullanıyorsa yaklaşık 10 gün önce kullanmayı bırakmalıdır. Ameliyat sonrası hafif bir ağrı ve komplikasyon oluşabilir. Ancak ağrılar, ağızdan ağrı kesicilerle, şişliklerle morluklar soğuk kompres yoluyla azaltılabilir. Sargılar yüz germe ameliyatından bir gün sonra açılır. Estetik cerrah size başınızı yüksekte tutmanızı, aktivitelerinizi azaltmanızı tavsiye edebilir ve her türlü şikayetinizi bildirmenizi ister. Yüz germe ameliyatları her ameliyatta olduğu gibi bazı riskler de taşımaktadır.
Yüz germe ameliyatlardan dren ismi verilen borular yerleştirilir ve 2 gün içerisinde alınır. Dikişler ise ortalama bir hafta içerisinde uzaklaştırılır. Ameliyat sonrasında 2 ay süresince ağır egzersiz, spor, dış darbelerden sakınma ve güneş ışığından korunması tavsiye edilir. Erkek hastalarda ise operasyon sonrasında kulak arkası ile saçlı deri arasındaki boşluk azalır. Bu nedenle dikkat ederek traş olmaları gereklidir. Ayrıca 15-20 gün süresince sakal traşı olmamaları önerilmektedir.
Ameliyat sonrası olan gerginlik hissi haftalar içinde azalır. Yüzdeki estetik cerrahi uygulamaları özgüven kazanmada ve yüzdeki yaşlanma belirtilerini düzeltmede yardımcıdır. Daha önce estetik ameliyatı geçirerek sonuçtan memnun kalmayan hastalar için onları daha iyiye götürecek rötuşlar yeniden yapılabilir. Ameliyat sonrası da yaşlanma devam ettiği için yaşlanan yüzlerde ikinci ya da daha fazla sayıda yüz germe işlemi yapılması da tercih edilebilmektedir.