Loading

Ameliyatsız Burun Estetiği

AMELİYATSIZ BURUN ESTETİĞİ

 

Ameliyatsız burun estetiği, burunda radikal değişimler istemeyen hastalar için biçilmiş bir kaftandır. Ayakta tedavi protokolleri uygulandığı için anestezi alınmasına dahi gerek yoktur. Acısız ve kesi yapılmadan gerçekleştirilen bu operasyonda mevcut yamukluk, çökme ya da düzensiz profiller doldurulur. Burun ucunu aşağıya çeken kaslara yapılan enjeksiyon ile dikleşme sağlanır. Ameliyatsız burun estetiğini burun ucunda düşüklük yaşayan, hafif kalkık bir burun isteyen, profil görüntüsünden şikayetçi olanlar rahatlıkla yaptırabilir. Aynı zamanda nefes alma problemi yaşayan hastalar için de rahatlatıcı bir yöntemdir. Cerrahi burun operasyonu yaptırmayı düşünen ancak kararsız kalan hastalar için ise önizleme süreci yaşatması açısından oldukça tercih edilir bir yöntem olmuştur. 

 

Burun dolgusu; diğer yüz dolgusu uygulamalarında olduğu gibi farklı materyaller ile uygulanmaktadır. Enjeksiyon olarak adlandırılan ameliyatsız burun estetiği aynı zamanda on beş dakikada burun estetiği olarak da anılır. Enjeksiyon teknikleri ile burun görünümünü düzeltmek isteyen hastaların başarılı sonuçlar alması ile ünlü olan bu teknikte dolgu malzemesi olarak kişinin kendi vücudundan alınan dermal dolgu malzemelerinin yanı sıra farklı materyaller de kullanılır. Bunların arasında en yaygın ve en güvenilir olanı “hyaluronik asit” ve benzerleridir. Piyasada çok fazla türevi bulunan hyaluronik asitin tercih edilme sebebi daha garantili olması ve hasta güvenliğini en üst seviyede tutmasıdır. Kalıcı olmayan bu estetiğin ömrü ise kullanılan enjeksiyon malzemelerinin kalitesine ve kişilerin biyolojik yapılarına bağlıdır. 

 

Burun dolgusu işlemi için; öncelikle hastanın cerrahi operasyon geçirecekmiş gibi detaylı yüz analizleri yapılır ve fotoğraf üzerinde oluşturulacak olan burnun tasarlanması gerekir. Daha sonra acı hissini ortadan kaldırmak için uyuşturucu kremler sürülerek uygulama alanı soğutulur. Çok düşük bir ihtimalle tam uyuşukluk için uyuşturucu enjeksiyon gerekebilir. Daha önce planlanan bölgelere dolgu maddesi enjekte edilerek burun yeniden şekillendirilir. Burun uç açısından değişiklik planlandığı takdirde işleme küçük bir doz botox eklenir. Uygulama esnasında acı hissedilmediniz gibi uygulama sonrasında alçı ya da sargı yapılmaz. Yalnızca beş dakika buz uygulaması ile hasta yaşantısına devam edebilir. 

 

Ameliyatsız Burun Estetiğinin Avantajları

 

Ameliyatsız burun estetiğinin avantajları oldukça fazladır. Öncelikle kesiksiz bir işlem olmasından kaynaklı cerrahi komplikasyonlar barındırmaz. Ortalama on dakika süren pratik bir uygulama ile yepyeni bir profil kazanmaya yardımcıdır. Burun eğriliğinin kamufle edilmesi yada hafifletilmesi, burun ucu kaldırılması, en önemlisi hastanın nefes alış verişte rahatlık kazanması gibi sonuçların ufak dokunuşlarla gerçekleşmesi oldukça yüksek avantajları arasındadır. Cerrahi operasyonlar sonucu oluşan kusurların da kapatılması bu yöntem ile oldukça kolaydır.