Loading

Mezoterapi

SAÇ MEZOTERAPİSİ

Saç mezoterapisi saç dökülmelerinde kullanılan en etkili tedavi yöntemlerinden bir tanesidir. Mevcut saç köklerinin çok daha sağlıklı ve yaşam süresi çok daha uzun saç telleri üretebilmesi için gerekli olan malzemeler direkt olarak saçlı deriye verilmektedir. Saç mezoterapisi ile saçlar dökülmeye karşı korunmakta ve saçlarda sıklaşma olmaktadır. 

Mezoterapi Nasıl Uygulanır

Saç mezoterapisi işlemi ince uçlu iğneler aracılığı ile derinin orta tabakası olan Dermis tabakasına mikroenjeksiyon yöntemi ile uygulanmaktadır. Dermis tabakası cildin fonksiyonel bir tabakasıdır. Bu bölgeye uygulanan mezoterapi ile saç köklerinin beslenmek için ihtiyaç duyduğu vitamin ve mineraller direkt olarak verilmiş olur. Bu işlem tıbbi bir işlemdir ve bedene verilen farmokolik ürünler de FDA onaylıdır. Bu yöntem her yaştan bireye uygulanmaktadır. İşlemden sonra hücreler uyarılmakta ve doku canlılığı da tekrar kazanılmaktadır. Saça uygulanan maddeler arasında vitamin, mineral, özel proteinler, anti-oksidan maddeler ve kan dolaşımını artırıcı maddeler vardır. 

Saç mezoterapisi çeşitli nedenlerle aşırı saç dökülmesi yaşayan kişilere uygulanmaktadır. Bunlar arasında strese bağlı olarak, gebelik sonrası, mevsimsel, metabolik sebeplere bağlı dökülme yaşayanlar ile cansız saçlara sahip olanlar yer almaktadır. Uygulama sonrası sağlıklı saçlar için gerekli olan eksiklikler giderilir ve daha dolgun, canlı, sağlıklı saçlar çıkar. Saçlı deride kan dolaşımı artmaktadır. Saç köklerinde de hücresel olarak çoğalma görülmektedir. Saçlı deri istenilen neme ulaşmaktadır. Uygulanan besinsel destek aynı zamanda saç tellerinin de koruyucu olan keratin kılıfının gelişmesini sağlamaktadır. 

Mezoterapi işlemi duruma göre 10 seansa kadar uygulanmaktadır. Bu seanslar saçlı deride ve saç tellerinde olan hasarın durumuna göre değişmektedir. Her bir seans aralığı yaklaşık 10 gündür. Bu durum da saç analizine göre değişebilmektedir. Uygulanan işlem ince uçlu iğnelerle yapıldığı için çok az bir acı hissedilmektedir. İşlemden sonra uygulanan buzlu ped ile rahatlama sağlanmaktadır. Başa masaj yapılarak da rahatlama sağlanmaktadır. Uygulamanın dördüncü seansından sonra olumlu etkiler görülmeye başlanır. Bazı hastalarda da ayda bir kere devam tedavisi gerekebilmektedir. İşlemin etki süresi kişiden kişiye değişmekle beraber 4 yıl kadardır. İlerleyen sürede arada bir işlem tekrarlanmaktadır. 

Saç mezoterapisi saç dökülmelerine karşı uygulanan en iyi yöntemlerden bir tanesidir ve yan etkileri de yoktur. İşlemin uygulama dozu kişiden kişiye değişmekte ve alınan verim de değişebilmektedir. Kişilerin durumuna göre seanslar belirlenmektedir. Uygulamanın fiyatı da makul düzeyde kabul edilmektedir. Günümüzde en acısız, en verimli, en etkili yöntemlerden biride mezoterapi yöntemidir.