Loading

Meme Estetiği

  • Meme Estetiği
Meme Büyütme

Meme büyütme işlemi, her iki memenin de eşit olması için ya da hacminin arttırılması için uzman doktorlar tarafından yapılan bir tür ameliyat çeşididir. Kişinin öz güveninde etkili olan göğüsler günümüz teknolojisinde çeşitli yöntemlerle istenilen büyüklüğe getirilebilmektedir.

- Devamı
Meme Küçültme

Memenin büyük olması durumunda bazen istenmeyen sonuçlar doğabilir. Bunlardan bazıları büyük memeler; boyun, sırt ve omuz ağrılarına memelerin karın üzerine yaptığı baskıdan dolayı pişik ve koku oluşması, istenilen kıyafetlerin giyilememesi sayılabilir.

- Devamı
Meme Dikleştirme

Meme dikleştirme ameliyatı göğüslerdeki sarkma sorununun çözülmesine yönelik uygulanan cerrahi bir işlemdir. Göğüslerdeki sarkma emzirme döneminden bir süre sonra formun kaybolmasıyla oluşabilir. Bunun dışında yer çekim etkisiyle de göğüste sarkma görülebilir.

- Devamı
Jinekomasti

Estetik bir operasyon olan jinekomasti, erkeklerin kontrol dışında meme büyümesi şikâyetine çözüm olarak üretilmiştir. Günümüzde değişen hayat şartlarıyla, beslenme bozuklukları, hormonlu besinler, doğallıktan hızla yapaylığa doğru evrilen düzenin insan vücudundaki etkileri gözle görülmektedir.

- Devamı